Close
Wybierz język
Białystok Białystok
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone
Mycie piekarnika

Mycie piekarnika

U nas za tę usługę zapłacisz
od 32.00 zł
Mycie piekarnika

Czyszczenie piekarnika w domu — podstawowe zasady

Piekarnik to jeden ze sprzętów AGD, który musi znaleźć się w każdej kuchni. Montowany jako integralna część kuchenki lub odrębny element wyposażenia kuchni stanowi podstawę do przyrządzania ulubionych potraw. Używany regularnie do pieczenia zapiekanek, mięs i słodkich wypieków, zawsze się brudzi, a uporczywe plamy z tłuszczu i resztek jedzenia często trudno usunąć. Piekarnik powinien być odpowiednio czyszczony po każdym użyciu, aby dalej sprawnie spełniał swoją funkcję. Poza tym regularne dbanie o czystość piekarnika jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Resztki jedzenia, tłuste zabrudzenia i przypalone plamy są źródłem niebezpiecznych bakterii, groźnych dla zdrowia wszystkich domowników. Czyszczenie piekarnika nigdy nie powinno odbywać się przy użyciu żrących i chemicznych detergentów. Od czego zacząć i jak przywrócić dawny wygląd piekarnika? Warto poznać kilka sprawdzonych sposobów.

Domowe sposoby na czyszczenie piekarnika

Zanim zaczniesz czyszczenie piekarnika, wyjmij z niego wszystkie ruchome elementy. Półki i kratki powinny być umyte osobno. Wnętrze sprzętu zwykle jest zabrudzone tłuszczem z potraw i zaschniętymi resztami jedzenia. Te zabrudzenia zwykle stanowią największe wyzwanie. Jednym ze sprawdzonych, domowych sposobów jest czyszczenie piekarnika sodą oczyszczoną. Wystarczy umieścić w żaroodpornym naczyniu mieszankę wody i 2 łyżki sody, a następnie podgrzewać w wysokiej temperaturze przez kilka minut. Para wodna skutecznie rozpuści tłuszcz i przypalenia, które następnie będzie łatwiej usunąć miękką szczoteczką lub gąbką. Kolejną metodą jest wykonanie pasty z sody oczyszczonej i octu. Do proszku z sodą należy dodać odrobinę octu, aby uzyskać konsystencję pasty. Mieszankę wystarczy umieścić bezpośrednio na zaschniętej lub przypalonej plamie, a po kilku minutach usunąć ją wilgotną ściereczką. Przy starych i uporczywych zabrudzeniach domowe sposoby na czyszczenie piekarnika, mogą nie być wystarczające. Warto rozważyć wynajęcie fachowej firmy sprzątającej, która dokładnie zajmie się wyczyszczeniem każdego elementu piekarnika, zostawiając go w idealnym stanie.

CleanWhale — kompleksowe usługi sprzątające

Serwis sprzątający CleanWhale z pełnym profesjonalizmem i starannością zajmie się czyszczeniem piekarnika w Twoim domu. Jako że jest to sprzęt mający bezpośredni kontakt z żywnością, myjemy go przy pomocy bezpiecznych środków czystości, opartych na naturalnych składnikach. Dzięki temu możesz spokojnie używać sprzęt tuż po wykonanej realizacji, a żadne niebezpieczne związki chemiczne nie dostaną się do pożywienia. Wykorzystując zaawansowany sprzęt do czyszczenia, zapewniamy usunięcie nawet najbardziej uporczywych plam z tłuszczu, zaschniętych resztek i innych zabrudzeń. Dodaj usługę czyszczenie piekarnika do podstawowego pakietu sprzątania. Z CleanWhale Twój piekarnik będzie prezentować się jak tuż po zakupie.

/Мытье духовки