Close
Wybierz język
Białystok Białystok
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone
Pranie wykładziny

Pranie wykładziny

U nas za tę usługę zapłacisz
od 8.00 zł /m2
Pranie wykładziny

Wykładzina dywanowa – jakie są metody czyszczenia?

Wykładzina dywanowa miała swoje wzloty i upadki jeśli chodzi o jej popularność. Na szczęście dziś wraca do łask i coraz częściej stosowana jest w aranżacjach mieszkań. Dbałość jest kluczem do zachowania jej właściwości, przez to warto przyjrzeć się najpopularniejszym metodom czyszczenia wykładziny.

Pranie wykładziny dywanowej nie jest prostą sprawą i nieraz domowe sposoby mogą jedynie pogorszyć jej stan. W przypadku, gdy mamy do czynienia z mocnymi zabrudzeniami, lub metraż wykładziny jest spory, należy wtedy zdecydować się na specjalistyczne pranie wykłądziny dywanowej

Profesjonalne pranie wykładzin dywanowych przebiega na dwa sposoby:

  • Pranie na sucho – tutaj na początku dochodzi do odkurzenia powierzchni, po czym należy dokładnie wyczesać runo. Po dokonaniu tych czynności nakładany jest aktywizator, którego zadaniem jest krystalizacja brudu. W ten sposób suchy środek czyszczący z łatwością może poradzić sobie z zabrudzeniami – występuje on w postaci specjalnych wiórek. Następnie dochodzi do szorowania wykładziny przez specjalne maszyny, aby końcowo odkurzyć całość odkurzaczem o wysokiej mocy ssącej. Jest to dobry sposób na odświeżenie wykładziiny, gdyż jest to metoda szybsza i nie trzeba czekać, aż po wszystkim wykładzina będzie sucha.
  • Pranie na mokro – tutaj również ważne jest wstępne odkurzenie, przy którym jednak warto zwrócić uwagę na możliwe miejsca uszkodzone – będzie trzeba traktować je dużo delikatniej. Stosuje się tutaj specjalistyczne produkty, przy których trzeba przeprowadzić próbę, gdyż mogą źle reagować z daną wykładziną. Nałożony preparat po chwili reakcji z brudem jest wciągany przez specjalny odkurzacz. Po całym zabiegu wykładzina jest płukana oraz woda odsysana za pomocą wpsomnianego odkurzacza. po tym zabiegu musimy jeszcze chwilę odczekać, aż całość wyschnie.

Pranie wykładzin – domowe sposoby

Pranie wykładzin w Warszawie powinno odbyć poprzez zatrudnienie odpowiednio wyspecjalizowanej w tym firmy, gdyż tylko wtedy możemy liczyć na najwyższą jakość wykonania. Nie zmienia to faktu, że istnieją również sposoby na zrobienie tego domowymi sposobami.

  • Czyszczenie wykładziny sodą oczyszczoną - pranie wykładziny dywanowej z pomocą sody oczyszczonej może wykonać każdy - świetnie absorbuje zapachy, brud i groźne patogeny. Wystarczy zmieszać odrobinę sody z wodą, a następnie nałożyć taką papkę na zabrudzenia lub całą powierzchnię. Po godzinie wysuszyć wykładzinę.
  • Pranie wykładziny dywanowej octem – sam ocet nie sprawdzi się idealnie, jednak jego połączenie z sodą i dodatkiem ulubionego olejku eterycznego może zdziałać cuda w zakresie niwelowania nieprzyjemnej woni.
  • Czyszczenie wykładziny proszkiem do pieczenia – taki rodzaj prania wykładziny dywanowej jest bardzo podobny do rozwiązania z sodą. Działa jednak delikatniej, przez co można go stosować częściej.

Warto jednak pamiętać, że jeżeli chcesz dokładnie wyczyścić taką wykłądzinę, a jednocześnie usunąć roztocza, alergeny i inny brud, który nie jest widoczny gołym okiem, to warto postawić na profesjonalne pranie wykładzin w Warszawie. Nowoczesne rozwiązania radzą sobie nawet z najtrudniejszymi problemami i zabrudzeniami.