Close
Wybierz język
Białystok Białystok
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone
Mycie naczyń

Mycie naczyń

U nas za tę usługę zapłacisz
od 20.00 zł
Mycie naczyń

Sprzątanie kuchni i mycie naczyń w domu

Sprzątanie kuchni to jedna z najmniej przyjemnych czynności. W końcu kuchnia to miejsce, w którym najszybciej powstaje bałagan, a zabrudzenia z zaschniętych resztek jedzenia przyczyniają się do powstawania niebezpiecznych zarazków. Ze względu na funkcje jaką pełni kuchnia, powinna być ona sprzątana regularnie. Dzięki temu unikniesz kilkugodzinnego sprzątania, a wszystkie posiłki i potrawy będą przygotowywane w higienicznych warunkach. Jednym z zadań, jakie należy wykonać podczas porządkowania kuchni jest mycie naczyń, które wielu osobom spędza sen z powiek. W dodatku własnoręczne i nieumiejętne mycie naczyń pochłania duże ilości wody. Warto zastanowić się jak przebiega ekologiczne mycie naczyń, aby zaoszczędzić nie tylko czas podczas pracy, ale również wodę i własne pieniądze. Istnieją sposoby, aby ekologiczny styl życia wprowadzić również do codziennych obowiązków domowych. Stosując kilka prostych zasad i trików z pewnością zauważysz pozytywne skutki na rachunkach.

Sprawdzone sposoby na ekologiczne mycie naczyń

Choć obecnie zmywarka należy do podstawowego wyposażenia domu lub mieszkania, wciąż zdarzają się miejsca, w których nie ma tego typu urządzeń. Poza tym zmywarka, tak jak każde inne urządzenie AGD może się popsuć, a wtedy nie pozostaje nic innego jak ręczne mycie naczyń. W takim wypadku zawsze warto mieć w szafce płyn do naczyń mający minimalny wpływ na środowisko. Dzięki temu tak prozaiczna czynność jak mycie naczyń stanie się ekonomicznym rozwiązaniem, który możesz stosować na co dzień. Warto również zakupić eko gąbkę wielokrotnego użytku. Myjka z delikatnego materiału nie rysuje delikatnych, szklanych powierzchni i może być wielokrotnie prana w pralce w temperaturze 60 stopni. Nie tylko przyczyniasz się do mniejszego zużycia tworzyw sztucznych, ale również ograniczasz ilość odpadów i wybierasz materiał przyjazny dla środowiska. Ekologiczny płyn do mycia naczyń znacząco różni się od tradycyjnych detergentów. Skład ekologicznego płynu nie zawiera środków na bazie chloru, sztucznych barwników i konserwantów. Stosując tego rodzaju duet masz pewność, że nie tylko dbasz o środowisko, ale również o własne zdrowie, bo nie używasz niebezpiecznych chemicznych substancji.

Ekologiczne mycie naczyń – od czego zacząć?

Jednym z najlepszych sposobów na ekologiczne mycie naczyń i dbanie o czystość w kuchni jest zmywanie wszystkich naczyń tuż po skończonym posiłku. Taki sposób skutecznie ograniczy zużycie wody i energii, bo zaschnięte plamy resztek jedzenia trudniej jest usunąć. Jeśli jednak brak czasu uniemożliwia regularne zmywanie, na początku trzeba zeskrobać zaschnięte resztki i plamy. Następnie wystarczy namoczyć naczynia w letniej wodzie. Dzięki temu unikniesz szorowania naczyń i zużycia dużej ilości bieżącej wody, a czas spędzony nad zlewem znacznie się skróci. Innym rozwiązaniem jest wynajem profesjonalnej ekipy sprzątającej CleanWhale, która nie tylko zajmie się posprzątaniem całego Twojego mieszkania, ale również dokładnie pozmywa wszystkie naczynia. Sprawdź ofertę na stronie internetowej i złóż swoje pierwsze zamówienie.