Close
Wybierz język
Białystok Białystok
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone
Mycie okapu

Mycie okapu

U nas za tę usługę zapłacisz
od 28.00 zł
Mycie okapu

Jak wyczyścić okap w kuchni? Mycie okapu kuchennego w domu

Okap w kuchni to dość przydatne urządzenie, które odgrywa istotną rolę w każdej kuchni. Brak odpowiedniej wentylacji w kuchni ma niekorzystny wpływ na zdrowie wszystkich domowników. Trudne do usunięcia drobinki tłuszczu i wilgoć to doskonałe środowisko dla rozwijających się drobnoustrojów, pleśni i grzybów. Do najważniejszych funkcji okapu należy filtrowanie powietrza z wszelkich zapachów, kurzu i pary wodnej podczas gotowania. Urządzenie oczyszcza również mieszkanie z dwutlenku węgla, tłuszczu i drażniących oparów.

Podczas wentylowania powietrza, na ściankach okapu i filtrach osiada się tłuszcz, kurz i inne zanieczyszczenia, których nie sposób uniknąć podczas codziennego korzystania z okapu. Regularne mycie okapu kuchennego oraz czyszczenie filtra stanowi obowiązek każdego posiadacza tego sprzętu w domu. Dzięki temu sprzęt będzie mógł dalej spełniać swoją funkcję i poprawnie działać. Samodzielne mycie okapu kuchennego może być ciężkim wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie jest się w posiadaniu specjalistycznego sprzętu do czyszczenia trudno dostępnych miejsc i zakamarków sprzętu AGD. W tej sytuacji warto wynająć profesjonalną firmę sprzątającą CleanWhale, która sprawnie upora się z uporczywymi zabrudzeniami i skutecznie odświeży okap w kuchni.

Domowe sposoby na czyszczenie okapu i mycie filtra okapu

Do najpopularniejszych metod czyszczenia okapu należy mieszanka ciepłej wody z kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń. Taki środek rozpuszcza tłuszcz na ściankach i może być bezpiecznie stosowany na wszystkich elementach okapu. Podczas czyszczenia okapu nie wolno zapominać o filtrze, bo to właśnie on jest odpowiedzialny za prawidłowe działanie całego sprzętu. Tłusty i silnie zabrudzony filtr warto umieścić na godzinę w mieszance gorącej wody z płynem do mycia naczyń.</p.

Po tym czasie tłuszcz w większości zdąży się rozpuścić, a usunięcie reszty brudu będzie dużo prostsze. Większość filtrów w nowoczesnych okapach kuchennych może być myta w zmywarce. Jest to najprostszy sposób na doczyszczenie filtra. Aby mieć pewność, że filtr zostanie idealnie doczyszczony, można umieścić go w zmywarce po godzinnej kąpieli wodnej z płynem do mycia naczyń. Mycie okapu kuchennego, który był rzadko czyszczony, jest trudnym i czasochłonnym zadaniem do wykonania. Wynajęcie profesjonalistów w dziedzinie sprzątania to pewna możliwość, która przyniesie zadowalające efekty.

Mycie okapu kuchennego i wszelkich sprzętów AGD z CleanWhale

CleanWhale to profesjonalny serwis sprzątający świadczący szeroką ofertę wszystkich usług związanych z porządkowaniem i czyszczeniem przestrzeni. W ofercie CleanWhale znajduje się również mycie i czyszczenie wszystkich sprzętów AGD znajdujących się w mieszkaniu. Personel CleanWhale skutecznie rozprawi się z uporczywym brudem i zanieczyszczeniami, a dzięki użyciu bezpiecznych środków czyszczących na bazie naturalnych składników, każdy sprzęt może być ponownie używany i mieć kontakt z żywnością. Zamów usługę mycie okapu kuchennego i odśwież swój sprzęt kuchenny.

Мытье вытяжки: До/После